ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI’NIN BU AYKİ KONUĞU GAZETECİ EREM ŞENTÜRK OLDU

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI’NIN BU AYKİ KONUĞU GAZETECİ EREM ŞENTÜRK OLDU

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında, Mustafa Armağan ve Prof.Dr. Ahmet Taşğın gibi önemli isimleri öğrencilerle buluşturan Çamoluk Eğitim Vakfı’nın bu ayki konuğu “Yeni Türkiye ve Islam Dünyasına Etkileri ile Ittıhad-ı İslam” adlı seminer ile Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk oldu.

Geçmişte bir çok mesleği icra ettiğini, insanın hangi meslekten olursa olsun dava sahibi olması gerektiğini ifade eden Şentürk, bu bağlamda gençlerimizin de dava sahibi olması gerektiğini söyledi.

Dava sahibi olmanın yanında şuurun da önemine değinen Şentürk: “Nasıl ki şuursuz insan yaptıklarından dolayı günah bile işleyemiyor, bunun gibi bir insan şuursuz halde sevap da işleyemez. Yaptığı hareket doğru olmuş olsa bile neden yaptığını bilmeden, şuursuzca yapılmış hareketin bir kıymeti olmaz. Dolayısıyla yaptığımız her şey de şuur sahibi olacağız.” dedi.

Gelen her eşyanın kendi kültürünü de getirdiğini, bir şeyin iyisini al, kötüsünü alma diye bir durumun mümkün olamayacağını, çünkü o eşyanın bir kültürün ürünü olduğunu, dolayısıyla gelen eşyanın kültürü ile geldiğini belirten Şentürk, “Avrupa eşyalarla sadece bizlere kültürünü getirmedi. Aynı zamanda Avrupa yıllar boyu bize haddimizi bildirdi. Senin hududun Misak-ı Millî’dir. Bu haddi aşma dedi. Ancak hangi Müslüman coğrafyasına giderseniz gidin Türkiye’ye bakış açısı şu “onlar asla boş durmazlar, her zaman Müslümanlar için bir şeyler düşünüyorlardır.” Bizim de bu şuur ile hareket etmemiz ve sorumluluğumuzun büyük olduğunu bilmemiz gereklidir.” dedi ve Türk bayrağının  hilal ve yıldızdan oluştuğunu belirten Şentürk bu ülkeye yapılan en büyük kötülüğün hilafetin kaldırılması olduğunu anlattı.

Seminerin ardından Yedi Güzel Adam’dan biri olan Rasim Özdenören’in “Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler” adlı kitabı öğrencilere dağıtıldı.