Çamoluk Eğitim Vakfı ilk seminerini gerçekleştirdi

Çamoluk Eğitim Vakfı ilk seminerini gerçekleştirdi

Çamoluk Eğitim Vakfı 2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminin ilk seminerini Çamoluk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen’in katılımıyla, Çamoluk Yardımlaşma ve Kültür Derneği seminer salonunda gerçekleşti.

Sunuculuğunu Hakan Hayırcı’nın yaptığı programda öğrencilerimizin düzenlenen seminerlere katılımlarının, akademik ortalamalarının ve dağıtılan kitapları okumalarının önemsendiğini ve dikkate alındığını belirtti.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen ilk seminer Çamoluk Dernek Başkanı ve Çamoluk Eğitim Vakfı Başkanvekili Hacı Canik’in konuşmalarıyla başladı. Burs alacak öğrencilerin seçiminde çok zorlandıklarını ifade eden Canik, “Yaklaşık 1000 civarı başvuru oldu. Bunları maalesef ki 300’e indirmek zorunda kaldık. Gönül ister ki her Çamoluklu gence vermek isteriz.” şeklinde konuştu. Burs noktasında Çamoluk’un diğer ilçelere örnek olduğunu belirten Canik, “Biz bursiyerlerin hesabına parayı yatırıp, hiç yüz yüze gelmek istemeyebilirdik. Bu bizim için kolay olandır zaten. Ama biz böyle olsun istemiyoruz. Öğrencilerle birebir temas halinde olmayı daha doğru buluyoruz” dedi.

Hacı Canik’in gençlere verdiği tavsiyelerin ardından kürsüyü Çamoluk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen devraldı. Ekmen gençlerle hayat tecrübelerini paylaşırken aynı zamanda okumanın, öğrenmenin öneminden bahsetti. Gençlerin her daim birer hedefi olmasından söz eden Ekmen “Bu devirde artık üniversite diploması kariyer için yeterli değil. Diğerlerinden farklı olmalısınız. Diğer gençlerden sizi ayıran bir şeyler olmalı. Bu dil olabilir, başka bir şey olabilir. Ayrıca spesifik bir hedefiniz olmalı. Kariyer planından bahsetmiyorum bunu söylerken. Ülkemiz faydası dokunacak, katma değer sağlayacak bir hedef” şeklinde konuştu. Gençlerle interaktif bir şekilde geçen seminer samimi bir havada sürdü.

Seminerin ardından öğrencilerimize Kur’an-ı Kerim ve Meali dağıtıldı.