ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI BOLU'DA KAMP PROGRAMI DÜZENLEDİ

ÇAMOLUK EĞİTİM VAKFI BOLU'DA KAMP PROGRAMI DÜZENLEDİ

 

 GENÇLER BOLU'DA BİR ARAYA GELDİ

Çamoluk Eğitim Vakfı tarafından Bursiyer öğrenciler ve mezunlar için Bolu’da Kamp programı düzenlendi.

Çamoluk’un Gençlerini bir araya getiren programa,  Bursiyer öğrenciler ve mezunların yanı sıra Vakıf Mütevelli Heyeti, Yönetim kurulu üyeleri ile Çamoluk Derneği Üyeleri de katılım sağlayarak öğrenciler ile vakit geçirdiler. Programa katılanlar arasında Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen, Vakıf Yönetim kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı ile Çamoluk Eğitim Vakfı ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleri yer aldı.

Cumartesi günü İstanbul’dan hareket eden kafile, bir gece Bolu’da konaklandıktan sonra İstanbul’a dönüş yaptı.

İstanbul ve İstanbul dışında okuyan öğrencilerin bir araya gelmesini sağlayan ve öğrenciler ile mezunların tanışmasına vesile olan program Hayırsever iki iş adamı tarafından finanse edilerek, Vakıf hesabından hiçbir masraf yapılmadan gerçekleştirildi. Vakıf, Aynı zamanda farklı meslek gruplarından mezunlar ile farklı bölümlerde okuyan öğrencilerin bir araya gelmesini sağlamış oldu. Programa katılan mezunlar arasında Hakim, Vergi Müfettişleri, İş Müfettişleri, Öğretim Görevlileri, Mühendisler, Doktorlar ve diğer meslek dallarından mezunlar yer aldı.

Oldukça verimli geçen programın ilk günü akşam saatlerinde mezunlar, öğrenciler ile Vakıf Yönetimi  bir araya gelerek hasbihal ettiler. Programda ilk söz alan Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Yaşabey Kalebaşı oldu. Sözlerine kendisinden bahsederek başlayan Kalebaşı, iş tecrübelerini öğrencilere aktardı. Öncelikle başarmak için inanmaları gerektiğini belirtti. “Ayaklarınız yere sağlam basacak ama gözünüz yıldızlarda olacak” diyerek sözlerine nokta koydu.

Daha sonra söz alan İlahiyatçı Yazar Emir EŞ salih insanlar ile birlikte olmanın önemine değinerken şunları söyledi:  “Salih insanlarla beraber olmaya çalışalım. Sizi cennete sürükleyecek arkadaşlar edinin. Şunu asla unutmayın, Cennette Peygamber sancağı altında olmanın yolu, dünyada Peygamber sancağı altında bulunmaktan geçer. Üç ayların bereketli olmasını temenni ediyorum."

Programın devamında Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen söz alarak, "Hedefiniz olacak. Vizyonunuz olacak. Bir insanın hayali olmalı, azmi olmalı, mücadelesi, sabrı, istikrarlı olmalı." Dedi. Ardından dinleyicilere “Ya 25 yaşına kadar çok çalışıp, ömrünüzün geri kalanında rahat edeceksiniz. Ya da 25 yaşına kadar rahat yaşayıp, ömrünüzün geri kalanında daha çok çalışmak zorunda kalacaksınız” sözünü hatırlatan Ekmen, diyalog şeklinde geçen konuşmada, bir önceki Bolu programından itibaren öğrencilerin ve mezunların hedeflerine ulaşması konusunda neler yaptıklarını sordu ve onlarla hasbihal etti.

Ertesi gün Narven Termal Kasaba'dan ayrılan kafile, eşsiz manzarasıyla herkesi büyüleyen Bolu-Gölcük'ü ziyaret etti ve orada fotoğraf çektirdi. Bolu-Gölcük'ten ayrılan kafile akşam saatlerinde İstanbul'a vardı.