2019 Eğitim Yılı İlk Semineri Gerçekleştirildi

2019 Eğitim Yılı İlk Semineri Gerçekleştirildi

2018-2019 Eğitim ve Öğretim döneminde ilk kez Kasım ayında öğrencileri bir araya getiren Çamoluk Eğitim Vakfı, İstanbul’da okuyan öğrencilere yönelik tanışma programı gerçekleştirdi.

Samimi ortamda gerçekleşen programda söz alan öğrenciler, eğitim öğretim döneminin ilk programının tanışmaya ayrılmasının isabetli olduğunu, böylelikle aynı üniversitede veya aynı bölümde okuyan öğrencilerin birbirleriyle iletişim halinde olabileceklerini ifade ettiler.

İstanbul Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği son sınıfta okuyan öğrencimiz Hacer Kaleli'nin sözleri, Çamoluk Eğitim Vakfı'nın ne kadar doğru yolda yürüdüğünü gösterir nitelikteydi. Kaleli,  "Öncelikle çok teşekkür ediyorum. Burada çok değerli akademisyen, eğitmen, yazar ve fikir adamları ile tanışma imkânı bulduk ve onların engin bilgilerinden istifade etmeye çalıştık. Ayrıca seçilen kitaplar muazzam. Ben seminere katıldığımız her Cumartesi günü, 'acaba bu sefer hangi kitap alacağız?' diye merakla bekliyorum. Ve dağıtılan kitapları keyifle okudum. Her ayın son Cumartesi günü benim için anlam kazandı. Çünkü burası, gerçekten her bakımdan bizi geliştirdi, öğretti ya da bilinçlendirdi. Ve çok değerli abilerimiz ile tanışma imkânı bulduk. Bunlarla birlikte burada, oturup bir kahve içebileceğim arkadaşlar edindim. Farklı köyleri tanıdım, insanlarımızı tanıdım ve gerçekten burası her anlamda yaşama bir anlam kattı. Tüm katkılarınız için sizlere çok teşekkür ediyorum." dedi.

Programın ardından öğrencilere, her dönemin ilk programında olduğu gibi Kur’an-ı Kerim hediye edildi.