2019-2020 Eğitim Dönemi İlk Programı Gerçekleştirildi

2019-2020 Eğitim Dönemi İlk Programı Gerçekleştirildi

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın 2019-2020 Eğitim ve Öğretim dönemi ilk programı, İstanbul’da okuyan öğrencilerin tanışmalarına yönelik oldu.

Programın başlangıcında kürsüye çıkan Çamoluk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kürkçü, öğrencilerin akademik ortalamalarının mezuniyet sonrası iş görüşmelerinde çok önemli olduğunu vurguladı. Aynı özelliklerde iki özgeçmiş değerlendirilirken, akademik ortalaması iyi olan kişinin mükalakata öncelikli olarak davet edildiğini söyledi. Akademik ortalama ile birlikte sosyal aktivitelerin de önemine değinen Kürkçü, mülakatta bir sonraki aşamanın kişinin sosyal çevre ile uyumu olduğunu ifade etti.

Mustafa Kürkçü’nün ardından söz alan Çamoluk Dernek Başkanı ve Çamoluk Eğitim Vakfı Başkan Yardımcısı Hacı Canik, günümüzde okumanın zorluklarına değindi ve öğrencilerin mezuniyet sonrası da memleketlerini asla unutmamaları gerektiğini ifade etti.

Samimi ortamda gerçekleşen programda söz alan öğrenciler, kendilerini tanıttıktan sonra geleceğe dair hedeflerinden bahsettiler. İlk programının tanışmaya ayrılmasının isabetli olduğunu ifade eden öğrenciler, böylelikle aynı üniversitelerde veya bölümlerde okuyanların birbirleriyle iletişim halinde olabileceklerini dile getirdiler.

Programın ardından öğrencilere,  Dale Carnegie’nin kaleme aldığı “Söz Söyleme ve İş Başarma Sanatı” adlı kitap ile Kur’an-ı Kerim hediye edildi.