Çamoluk Eğitim Vakfı’nın Konuğu Mustafa Armağan

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın Konuğu Mustafa Armağan

 Çamoluk Eğitim Vakfı tarafından her ay bursiyerleri için düzenlenen kişisel gelişim seminerlerinin bu ay ki konuğu Araştırmacı-Yazar Mustafa Armağan.

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Lozan Anlaşması'na ilişkin “Birileri de Lozan’ı zafer diye yutturmaya çalıştı” sözleri anlaşmanın “Zafer mi, hezimet mi?" olduğu yönündeki tartışmaları yeniden başlaşmıştı. Lozan Barış Anlaşması konusunda araştırmalarıyla ön plana çıkan Araştırmacı-Yazar Mustafa Armağan 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılına ait 2. Seminerini gerçekleştirecek olan Çamoluk Eğitim Vakfı’nın konuğu olacak. Vakfın resmi Facebook hesabından yapılan duyuruya göre program 24 Aralık Cumartesi günü saat 10:30’da başlayacak olup İstanbul içinde okuyan bursiyerler için zorunlu olduğu belirtilmiştir.

 Kaynak: https://www.facebook.com/camolukegitimvakfi


Mustafa Armağan kimdir?

Urfalı bir anne-babanın çocuğu olarak Cizre’de dünyaya geldi (1961). Üniversiteye kadarki eğitim hayatını ilkyazı denemelerine başladığı Bursa’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden 1985 yılında mezun olduktan sonra İÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yüksek lisansa başladı ama yayıncılığın cazibesine kapılarak uzun yıllar İlim, Risale, İnsan, İz ve Ağaç, ve Etkileşim Yayınları’nda editör, yayın danışmanı ve yayın yönetmenliği görevlerinde bulundu. İzlenim ve Diyalog Avrasya dergilerini yönetti.

Bugüne kadar 50 kitaba imza atan Armağan özellikle tarih yazıları ve kitaplarıyla geniş bir kitleye ulaşmayı başardı. Halen Derin Tarih dergisi genel yayın yönetmenliğini sürdürmekte, konferanslarının yanı sıra TVNET’de Yavuz Bahadıroğlu ile “Derin Tarih” programını yapmakta ve Yeni Şafak’ta haftalık tarih sohbetleri kaleme almaktadır.

Yaygın bir okur kitlesine ulaşan kitapları arasında şunlar sayılabilir:

Satılık İmparatorluk – Lozan ve Osmanlı’nın Reddedilen Mirası, Abdülhamid’in Kurtlarla Dansı, Ufukların Sultanı Fatih Sultan Mehmed, Küller Altında Yakın Tarih, Büyük Osmanlı Projesi, Avrupa’nın 50 Büyük Yalanı, Osmanlı: İnsanlığın Son Adası, Kâzım Karabekir’in Gözüyle Yakın Tarihimiz, Kızıl Pençe, Yavuz Sultan Selim, Âsım’ın Nesli.