Çamoluk Eğitim Vakfı İlk Seminerini Gerçekleştirdi

Çamoluk Eğitim Vakfı İlk Seminerini Gerçekleştirdi

Çamoluk Eğitim Vakfı’nın ilk semineri Çamoluk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen’in katılımıyla, Çamoluk Yardımlaşma ve Kültür Derneği seminer salonunda gerçekleşti.

Sunuculuğunu Hakan Hayırcı’nın yaptığı programda öğrencilere ilk hitap eden Çamoluk Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı ve Çamoluk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kürkçü, Çamoluk’un eğitime verdiği değerden bahsederken öğrencilerimizin düzenlenen seminerlere katılımlarının, akademik ortalamalarının ve dağıtılan kitapları okumalarının önemsendiğini ve dikkate alındığını belirtti.

Ardından öğrencilere hitap eden, Çamoluk Eğitim Vakfı Başkan Vekili ve Çamoluk Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Hacı Halil Canik, burs başvurularının çok yoğun olduğuna vurgu yaparken öğrencilerimize çok değer verdiğimizi ve onları hep iyi yerlerde görmek istediğimizi ifade etti.

Bir önceki eğitim ve öğretim döneminin açılış seminerinde “Hayata Doğru Yerden Başlamak” adlı seminerde öğrencilerimizle buluşan Çamoluk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Veysel Ekmen, bu seminerin devamı niteliğinde olan “Hayatı Doğru Yaşamak” adlı seminerde öğrencilerimiz ile buluştu. Program boyunca Veysel Ekmen’in öğrencilerimiz ile arasındaki samimi ve pozitif iletişimi gözlerden kaçmazken, seminere katılımın yoğun olduğu görüldü.

Öğrencilere hayat tecrübelerinden kesitler aktaran Ekmen, öncelikle İslam’ın anahtarı olan Kelime-i Şehadet ile bir Müslümanın tüm ilahları elinin tersi ile reddettiğini ancak ve ancak Allah’ı ilah olarak kabul ettiğini ifade etti. Bu bilinçle Kapitalizm, Komünizm gibi tüm “izm” lerin İslam’a muhalif olduğunu belirten Ekmen, Müslümanca düşünme ve yaşama üzerine bina edilecek başarılı hayat için “Farklı, Yenilikçi ve Mücadeleci Olmak” gerektiğini belirtti. Gençlerle sohbet kıvamında gerçekleşen seminerin ardından öğrencilerimizle tanışma programı gerçekleştirildi.

Seminere katılanlar arasında Çamoluk Belediye Başkanı Musa Varıcı ve İl Genel Meclis Üyesi Abdullah Kürkçü’de vardı. Seminerin ardından öğrencilere konuşma yapan Çamoluk Belediye Başkanı Musa Varıcı, “Bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek, on yıl sonrası için ağaç dik, yüz yıl sonrayı düşünüyorsan, insan yetiştir. İşte burada yapılan insan yetiştirmektir.” Dedi. Bu bağlamda Çamoluk Yardımlaşma ve Kültür Derneği ile Çamoluk Eğitim Vakfı’nın faaliyetlerinden memnuniyet ve gurur duyduğunu ifade etti.

Seminerin ardından öğrencilerimize Kur’an-ı Kerim ve Meali dağıtıldı.