Çamoluk Eğitim Vakfının Mayıs Ayı Seminer Konuğu İlahiyatçı-Yazar Emir Eş Oldu

Çamoluk Eğitim Vakfının Mayıs Ayı Seminer Konuğu İlahiyatçı-Yazar Emir Eş Oldu
2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılında Istanbul'da eğitim gören öğrencilerimize yönelik son seminer programının konuğu, bir dönem Süleymaniye Kütüphanesi Müdürlüğü görevini ifa eden İlahiyatçı-Yazar Emir Eş oldu.
 
"İnsanca Yaşamak İçin İlkeler" adlı seminer ile öğrencilerin karşısına çıkan Eş, Batı'nın teknoloji alanında ileride olduğunu, ancak merhamet, şefkat gibi insani meziyetler hususunda ne kadar geride olduklarını yaşadığı tecrübelerden de örnekler sunarak öğrencilere aktardı. 
 
Eğitim öğretim yılının son semineri olması hasebiyle, seminerin ardından kürsüye çıkan Çamoluk Eğitim Vakfı Burs Komisyon Başkanı Mustafa Kürkçü, yaz döneminde İstanbul'da oturup şehir dışında okuyan öğrenciler için de seminer programı düzenleneceğini belirterek yıl içerisinde  büyük gayretlerle tertip edilen seminerlere katılımın önemine değindi. Düzenlenen seminerlere katılmayan öğrencilerden mazeret bildirenlerin mazeretlerinin değerlendirildiğini, geçerli mazereti olanların burslarının yatırıldığını ifade eden Kürkçü, "Amacımız mağduriyet doğurmak değil işleri kolaylaştırmak ve buradaki düzeni sağlamak, katılımı arttırmak, sizlere katkı sağlamak." dedi.
 
 
Gelecek Eğitim ve Öğretim dönemi için çalışmaların sürdüğünü ifade eden Kürkçü, bu bağlamda, Yüksek Lisansta okuyan öğrencilerin yanısıra KPSS'ye hazırlanan öğrencilere de burs vermenin alt yapısını oluşturduklarını söyledi. Ayrıca öğrencilerin akademik notları ile sosyal olmalarını da önemsediklerini belirten Kürkçü, bu bağlamda bölüm birincilerine, üniversitenin sosyal faaliyetlerinde, Vakıflarda veya Derneklerde etkin görev almak koşulu İle ayrı bir bursun verilebileceğinin müjdesini verdi.
 
Konuşmanın ardından Sezai Karakoç'un "Samanyolunda Ziyafet" adlı eseri öğrencilere takdim edildi.